Kwas migdałowy
Kwas migdałowy złuszcza naskórek, wyrównując naturalną barwę skóry. Jednocześnie oczyszcza skórę i działa przeciwbakteryjnie, widocznie łagodząc stany zapalne i redukując zmiany trądzikowe. Ogranicza wydzielanie sebum, zmniejszając częstotliwość i nasilenie trądziku, zapobiega również tworzeniu się zaskórników i krost o podłożu zapalnym. Świetnie rozjaśnia rozmaite przebarwienia i blizny na skórze. Dzięki swoim właściwościom przeciwstarzeniowym powoduje wygładzenie drobnych zmarszczek i odmłodzenie wyglądu skóry. Ma działanie zmniejszające oznaki fotostarzenia się skóry. Kwas migdałowy można stosować dla każdego rodzaju skóry, również wrażliwej i naczyniowej.
Kwas mlekowy
Kwas mlekowy powoduje zmniejszenie grubości warstwy rogowej i normalizację keratynizacji, dzięki czemu skóra uzyskuje gładkość i zdrowy, naturalny koloryt.
Ponadto pozytywnie wpływa na wzrost spoistości i zwartości głębszych warstw naskórka, zwiększa grubości warstwy twórczej naskórka i wzmocnienia strukturę kolagenową skóry właściwej. Stosowanie kwasu powoduje wzrost nawilżenia naskórka, a w efekcie uelastycznienie go i ujędrnienie. Wpływa na regenerację skóry z fotouszkodzeniami i przebarwieniami słonecznymi oraz likwiduje bakterie typu propionum odpowiedzialne za tworzenie się wyprysków i krostek
WSKAZANIA:
- Rozszerzone pory skóry
- Drobne blizny, zmarszczki
- Skóra tłusta, trądzikowa
- Gruba warstwa zrogowaciałego naskórka (łokcie, kolana, stopy)
- Przebarwienia (twarz, dłonie)
- Cera atroficzna, źle ukrwiona
- Przedwcześnie starzejąca się skóra
- Skóra zniszczona kąpielami słonecznymi
- Skóra sucha, wymagająca nawilżenia i pobudzenia
- Skóra szara, tzw. „cera palaczy”
Kwas glikolowy
Kwas glikolowy ma bardzo efektywne działanie nawilżające, niewidoczne dla oka działanie złuszczające na warstwę rogową naskórka, oraz wspomaga odnowę i regenerację skóry właściwej poprzez pobudzanie aktywności fibroblastów.
Wysokie stężenia kwasu złuszczają naskórek i silnie pobudzają procesy regeneracje w skórze właściwej. Stosowanie kwasu glikolowego ma bardzo korzystne działania na skórę właściwą prowadząc do zwiększenia jej grubości o około 25% (skóra z wiekiem ulega wiotczeniu) bez wywoływania stanu zapalnego.
Systematyczne stosowanie kwasu prowadzi do spłycenia zmarszczek i długofalowej poprawy biologicznych i elastycznych właściwości skóry.
Peeling kwasem glikolowym zalecany jest do pielęgnacji skóry z poniższymi problemami:
- trądzik grudkowo-krostkowy i zaskórniki
- łojotok i brodawki łojotokowe
- przebarwienia typu piegi, plamy soczewicowate
- blizny
- rogowacenie okołomieszkowe lub posłoneczne
- sucha, szorstka i zrogowaciała warstwa rogowa naskórka
- objawy fotostarzenia